"Misja: programowanie" - zaproszenie na szkolenie z nauki podstaw programowania

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Misja: programowanie – podregion ciechanowski”, którego celem jest zwiększenie kompetencji bibliotekarzy oraz pracowników domów kultury i ośrodków doskonalenia z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich powiatu ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego i pułtuskiego w zakresie podstaw programowania oraz wprowadzenie zajęć z kodowania do oferty bibliotek .

W ramach projektu oferujemy:

• 2-dniowe szkolenie z nauki programowania dla Pracowników bibliotek i domów kultury – podczas szkolenia jego uczestnicy dowiedzą się jak przygotować ofertę zajęć z programowania dla swojej placówki i jak prowadzić zajęcia z kodowania dla najmłodszych;
  • zaświadczenie o szkoleniu zawodowym wydane przez MSCDN;
  • materiały szkoleniowe tj. podręcznik „Jak uczyć programowania” i scenariusze zajęć z kodowania;
  • pomoc i wsparcie ze strony Fundacji dla placówek chętnych założyć lokalne kluby kodowania (krótki film pokazujący działalność Lokalnego Klubu Kodowania: https://www.youtube.com/watch?v=yDTV481oXcw);
  • możliwość wypożyczenia sprzętu wspomagającego naukę programowania, w przypadku przystąpienia biblioteki/ domu kultury do projektu Link do przyszłości.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy:

Z jednej placówki w szkoleniu może wziąć udział więcej niż jeden pracownik. Liczba miejsc jest ograniczona.
Szkolenie będzie odbywać się w godz 9:00-17:00. Podczas szkolenia zapewniamy wyżywienie.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.misjaprogramowanie.pl. Informacje można też uzyskać pod nr tel. 722 003 352.