Konkurs w ramach Akcji #TeamRodzina rozstrzygnięty!

Do akcji zgłosiło się 30 bibliotek, które przeprowadziły w swoich społecznościach wydarzenia dla ojców z dziećmi oraz rozmowy o partnerstwie w rodzicielstwie. Trzy biblioteki, które przygotowały najciekawsze spotkania i relacje, zostaną nagrodzone:

Dodatkowo, zdecydowałyśmy się także na przyznanie jednego wyróżnienia.

Nagrody otrzymują:

1. miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie

Za twórcze wykorzystanie książki „Moje Smarty” i stworzenie autorskiej gry pt. SMARTMISJA, czyli cyfrowy tor przeszkód w bibliotece. W ramach gry ojcowie z dziećmi rozwiązywali zadania dotyczące sytuacji, jakie mogą przydarzyć się dzieciom w cyfrowym świecie.

2. miejsce: Biblioteka Miejska w Bytowie

Za pomysł na zajęcia dla ojców z dziećmi z programowania i kodowania (z wykorzystaniem Photonów i Ozobotów) oraz zaproszenie do współpracy członków inicjatywy Ojcowie w Bytowie. A także za liczne relacje w mediach społecznościowych.

3. miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie

Za ciekawą relację z warsztatów robienia kul – karmników dla ptaków (w warsztatach, oczywiście, uczestniczyli ojcowie z dziećmi). I za chęć kontynuacji współpracy z tą grupą odbiorców.

Relację znajdziesz tutaj.

Wyróżnienie: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku

Za część spotkania skierowaną także do samych ojców, przygotowanie książek związanych z tematyką ojcostwa oraz nawiązanie współpracy z inicjatywą TatoNet.

Wszystkim bibliotekom dziękujemy za udział w akcji, a laureatkom konkursu gratulujemy!

Akcję dla bibliotek #TeamRodzina współorganizowały Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacja Share the Care.