Konkurs „Skąd się wzięły małpy w internecie?” rozstrzygnięty!

Zgodnie z zapowiedzią, wybraliśmy pięć relacji, które zostaną nagrodzone pakietami książek Wydawnictwa Widnokrąg.

Oto one:

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KŁOMNICACH,
którą nagrodziliśmy za pełną energii relację filmową i wykorzystanie tabletów podczas zajęć (link).

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RESZLU,
którą nagrodziliśmy za niestandardowe podejście do grupy docelowej (oprócz zajęć dla dzieci, w Reszlu odbyły się też zajęcia dla seniorów!) oraz za włączenie do działania młodzieży (zajęcia prowadzili uczniowie Technikum Informatycznego, którzy odbywali w bibliotece praktyki) (link).

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA METODYCZNEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM,
którą nagrodziliśmy za najbardziej niestandardową i kreatywną relację spisaną w kodzie ASCII (link).

BIBLIOTEKA W WIŚLE WIELKIEJ (FILIA MIEJSKO-POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W PSZCZYNIE),
którą nagrodziliśmy za twórcze rozwinięcie scenariusza i zorganizowanie gry detektywistycznej, podczas której dzieci szukały… pluszowej małpy (link).

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH,
którą nagrodziliśmy za pomysłowe przygotowanie materiałów do zajęć i relację, która pokazuje wielkie zaangażowanie dzieci (link).

DODATKOWO,
wydawnictwo Widnokrąg postanowiło wyróżnić relację Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, która przygotowała krótki, energetyczny fotokast podsumowujący spotkanie (link).

Konkurs dla bibliotek „Skąd się wzięły małpy w Internecie?” współorganizują Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Widnokrąg. Konkurs wspierają Fundacja Katalyst Engineering i White Star Foundation.