Konkurs Ekologiczny Programu Równać Szanse

Celem konkursu jest wsparcie projektów, które zachęcałyby młodych ludzi do poznania i angażowały do działań na rzecz środowiska przyrodniczego, wspierały działania promujące ekologię, prowadzenie kampanii na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zwierząt, roślin, a także współpracę z lokalnymi organizacjami i instytucjami aktywnych w obszarze ochrony przyrody i zwierząt.

O dotacje do 8 000 zł na projekty minimum 5-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 listopada 2018 r. i trwające do 31 marca 2019 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów), miejskie i gminne domy kultury, powiatowe, miejskie i gminne biblioteki z miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Uwaga! Realizacja projektów lub start w innych konkursach Programu Równać Szanse nie wyklucza możliwości złożenia wniosku w ogłoszonym Konkursie Ekologicznym.

Uczestnikami projektów powinna być młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Cyklicznymi działaniami powinna zostać objęta grupa co najmniej 12 uczestników.

Uwaga! Młodzież z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych może stanowić max. 70% uczestników projektu.

Termin składania wniosków upływa 24 września 2018 roku, o godzinie 12.00.

Szczegółowe informacje i dokumenty konkursowe są dostępne na stronie programu "Równać Szanse 2018".