Koduj_Pro – udostępnij w bibliotece bezpłatne kursy dotyczące programowania
W ramach projektu, na okres 12 miesięcy, biblioteka otrzyma dwie nieodpłatne licencje obejmujące kurs podstaw programowania w języku Python oraz kurs podstaw języka SQL. Będzie mogła nimi swobodnie dysponować, przydzielając je swoim użytkownikom na określony okres, np. 3 tygodni.
Użytkownik/użytkowniczka, w celu „wypożyczenia” licencji będzie musiał podać bibliotekarzowi/bibliotekarce tzw. LNU ID (numer indywidualnego konta na platformie LNU), w celu „przypisania” go/jej do konta biblioteki.
Zgłoszenia do projektu można dokonać poprzez stronę: https://www.lnu.org.pl/dolacz-do-ligi/koduj_pro/.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres: biuro@lnu.org.pl.
Pilotaż projektu Koduj_Pro był realizowany w 2019 r. w województwie dolnośląskim wspólnie z Dolnośląską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się z inspiracjami dotyczącymi udostępniania kursów użytkownikom bibliotek, powstałymi w trakcie pilotażu i opisanymi na portalu Labib:
- I Maraton Programowania - LNU Hackathon 2019: https://labib.pl/inspiracja/pokaz/2213/
- Wdrażamy programowanie w naszej bibliotece: https://labib.pl/inspiracja/pokaz/2211/
- Scenariusz zajęć z programowania z wykorzystaniem platformy LNU: https://labib.pl/inspiracja/pokaz/2212/
Pomocne mogą być również trzy tutoriale przedstawiające działanie platformy: https://www.youtube.com/playlist?list=PL0X9WIUjgfi9DX1fI4VFnoKzvtJFTCQcC (na platformie są prowadzone prace modernizacyjne; niektóre elementy mogą się różnić).