Kliknij. Sprawdź. Zrozum. Jak świadomie korzystać z informacji – zapraszamy na webinarium

W ostatnich latach poważnym problemem debaty publicznej na całym świecie jest rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości – tzw. „fake newsów”. Problem ten wzmacnia negatywne zjawiska obecne także w naszym kraju: podziały społeczne, trudność w prowadzeniu dialogu czy osiąganiu porozumienia. Lokalne instytucje i organizacje (biblioteki, szkoły, organizacje pozarzadowe) mogą przyczynić się do zmiany tej sytuacji, na przykład pomagając mieszkańcom swoich miejscowości bardziej świadomie korzystać z mediów (tradycyjnych i społecznościowych), a także oceniać rzetelność i prawdziwość rozpowszechnianych informacji.

Tym właśnie zagadnieniom poświęcony jest projekt „Kliknij. Sprawdź. Zrozum”, który realizujemy wraz z partnerami – Goethe-Institut oraz z Polityką Insight. Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium inaugurującym nasz projekt.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o:

  • tzw. „fake newsach” – czym są, jaka jest skala problemu i jak można się przed nimi chronić,
  • narzędziach, za pomocą których można weryfikować prawdziwość informacji,
  • tym, o czym warto pamiętać, czytając teksty,
  • dalszych działaniach zaplanowanych w projekcie.

Naszymi gośćmi będą:

Katarzyna Białousz – Goethe-Institut
Weronika Rędziniak – Polityka Insight
Piotr Henzler – autor poradnika "Kliknij. Poznaj. Zrozum. Jak świadomie korzystać z informacji", przygotowywanego w ramach projektu.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się zarejestrować klikając poniższy link:
https://frsi.clickmeeting.pl/kliknij-sprawdz-zrozum-jak-swiadomie-korzystac-z-informacji/register 

Na podany w formularzu adres mailowy zostanie wysłane potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do webinarium. W dniu webinarium wystarczy kliknąć link lub zielony przycisk „dołącz” znajdujący się w mailu potwierdzającym rejestrację.

Przed rejestracją prosimy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Serdecznie zapraszamy