Jak przekazać swój majątek, czyli co należy wiedzieć o dziedziczeniu? – zapraszamy na webinarium

W ramach 5. edycji projektu “O finansach… w bibliotece” rozpoczynamy cykl webinariów dla osób dorosłych, które chciałyby zwiększyć swoją wiedzę na temat obsługi domowych finansów. Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o dziedziczeniu: zarządzaniu własnym majątkiem, zasadach dziedziczenia i przekazywania majątku a także o uśpionych kontach.

Organizujecie warsztaty czy szkolenia dla dorosłych a w szczególności starszych osób? Zachęcamy Was do zaproszenia ich i wspólnego  uczestnictwa w webinarium lub do wspólnego obejrzenia nagrania z webinarium w późniejszym terminie. Podpowiadamy też, że nagranie lub jego fragmenty mogą posłużyć edukatorom jako ilustracja do prowadzonych zajęć, wstęp do dyskusji na spotkaniu.

Podczas webinarium dowiemy się na jakich zasadach ogólnych odbywa się dziedziczenie. Ekspertka przedstawi, czym różni się dziedziczenie ustawowe od testamentowego, jak przygotować testament aby był ważny, a nasz majątek trafił tam, gdzie planujemy. Porozmawiamy również o formach przyjęcia spadku.

Naszą ekspertką będzie Katarzyna Jaszczuk – autorka programów szkoleniowych, propagatorka, pasjonatka i trenerka edukacji finansowej. Od 2012 odpowiedzialna w Fundacji Innowacja i Wiedza za rozwój Programu Edukacji Finansowej w ramach którego zrealizowano następujące projekty: „Zyskaj Więcej – edukacja finansowa dla osób wykluczonych ekonomicznie“, „Projekt Finansowy Dziecko“, „Seniorze, nie daj się skusić“, „Zyskaj Więcej- edukacja finansowa dla każdego, “Kulturalnie o finansach”. Ponadto przeprowadziła szkolenia dla 150 pracowników warszawskich ośrodków pomocy społecznej.

Webinarium odbędzie się w czwartek, 12 lipca 2018 roku, o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 11.00. Zapraszamy już o godzinie 9.50 na tzw. “rozgrzewkę”, podczas której opowiemy o zasadach uczestnictwa webinarium, będzie też czas na sprawdzenie jakości połączenia internetowego, ustawienia dźwięku w komputerze – słowem – dobrego przygotowania się do webinarium. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Morawska (FRSI).

Aby uczestniczyć w spotkaniu należy się zarejestrować klikając w link:

Przed webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz ze zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI. –> Ważne informacje dla uczestników webinariów organizowanych przez FRSI.

Serdecznie zapraszamy!