Hasło Tygodnia Bibliotek 2019 i konkurs na plakat

Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Zadaniem jest wybór projektu plakatu promującego w oryginalny sposób Tydzień Bibliotek. Konkurs jest otwarty dla osób pełnoletnich.

Dla zwycięzcy przewidziane są nagrody:
a) nagroda pieniężna; honorarium zostanie wypłacone laureatowi na podstawie zawartej z nim umowy o dzieło,
b) druk plakatu i jego upowszechnienie w środowisku bibliotekarskim, szczególnie w czasopismach SBP; laureat otrzymuje 10 egzemplarzy plakatu.

Projekt plakatu należy przesłać do redakcji portalu sbp.pl na adres redakcja.portal@sbp.pl wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszenia w terminie do 24 lutego 2019 roku włącznie.

Informacje o konkursie, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie sbp.pl.