Gry bez prądu w instytucjach kultury – zapraszamy na webinarium

Gry planszowe dziś to zupełnie coś innego niż powszechnie znany "chińczyk". Dzisiejsze gry planszowe są bardzo zróżnicowane. Można spotkać wśród nich proste gry, w które rozgrywka trwa kilka minut oraz skomplikowane i rozbudowane gry ekonomiczne, strategiczne czy bitewne, których rozegranie zajmuje kilka godzin.

Podczas webinarium opowiemy o grach bez prądu, zaprezentujemy ich różne rodzaje oraz podpowiemy, w jaki sposób można je wykorzystywać w bibliotekach i instytucjach kultury.

Ekspert: Przemek Waczyński – od ponad 10 lat pracuje zawodowo w sektorze kultury, w latach 2015-2021 jako dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (w skład, którego wchodzi Biblioteka Publiczna). Od 2020 roku rozpoczął pracę jako animator w programie Dom Kultury+. Wiosną i latem 2021 wspierał Grajewskie Centrum Kultury jako kierownik Działu Programowego. Aktualnie pracuje w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie. Koordynator projektów Teatrach Okno i Latarnia. Absolwent XVI Edycji Szkoły Liderów PAFW, członek LABiB. Autor bloga pwkulturalnie.pl, gdzie porusza sprawy związane z rolą i sytuacją kadr i ośrodków kultury. Wieloletni koordynator klubu gier planszowych i karcianych w Choroszczy i Wasilkowie, doświadczony gracz i mistrz gry RPG. Organizator wydarzeń związanych z grami. Pomysłodawca i główny koordynator Choroconu - Podlaskiego Festiwalu Fantastyki oraz uczestnik konwentów i festiwali fantastycznych.

Webinar odbywa się w ramach projektu Miesiące Tematyczne na portalu labib.pl. Temat sierpniowy to "Rodzinnie i towarzysko? Tylko w bibliotece!". Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Link do rejestracji:

Osoby, które zarejestrują się na webinarium, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.