Globalnie w bibliotekach – zarejestruj swoją bibliotekę

Aby zarejestrować bibliotekę w programie "Globalnie w bibliotekach", należy wypełnić formularz dostępny na tej stronie:

https://rejestracja.frsi.org.pl/pr/program_globalnie_w_bibliotekach/create

Do programu zostanie zakwalifikowanych pierwsze 50 bibliotek, które zadeklarują chęć wykorzystania materiałów edukacyjnych i zorganizowania na ich podstawie:

 • spotkania dyskusyjnego dla dorosłych i młodzieży, opartego na Kartach Dyskusji

i/lub

 • warsztatu dla dzieci opartego na scenariuszu zajęć.

Program „Globalnie w bibliotekach” ma na celu zaangażowanie społeczności bibliotek w dyskusję i refleksję nad obrazem pomocy humanitarnej. Chcemy zastanowić się nad tym, w jaki sposób myślimy o pomocy humanitarnej i ludziach, którym pomoc jest udzielana. Zapraszamy do wspólnej dyskusji! 

Każda biblioteka, która zakwalifikuje się do programu, otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych, skupionych wokół refleksji na temat pomocy humanitarnej oraz globalnych wyzwań, na które pomoc humanitarna odpowiada. Pakiet zawiera:

 • Karty Dyskusji dla dorosłych i młodzieży, 
 • scenariusz warsztatu dla dzieci,
 • zestaw plakatów edukacyjnych.  

Dowiedz się więcej o programie "Globalnie w bibliotekach"

CHCEMY WAS ZOBACZYĆ!

Wszystkie biblioteki zakwalifikowane do programu zostaną poproszone o przygotowanie relacji ze spotkań i warsztatów (np. na stronie www biblioteki lub na jej profilu na portalu społecznościowym Facebook). Relację (lub kilka relacji) będzie można przesłać za pomocą formularza online, który przygotujemy. Dzięki temu dowiemy się, jak podobały Wam się zaproponowane przez nas działania. 

CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ? MACIE PYTANIA? 

Już w poniedziałek o godzinie 12.00 zapraszamy na webinarium, podczas którego krok po kroku przedstawimy szczegółowe informacje na temat programu „Globalnie w bibliotekach”. Naszą ekspertką będzie Wioleta Hutniczak, specjalistka ds. edukacji w Polskiej Akcji Humanitarnej. 

Rejestracja na webinarium: https://frsi.clickmeeting.pl/globalnie-w-bibliotekach/register
  
PRZEBIEG PROGRAMU

09 kwietnia 2018 roku (godz. 12:00):

 • zapraszamy biblioteki do udziału w webinarium otwierającym  program „Globalnie w bibliotekach”, podczas którego opowiemy o programie oraz odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące udziału w nim. 

 
09 kwietnia 2018 roku (godz. 14:00): 

 • udostępnimy na portalu biblioteki.org formularz zgłoszeniowy. 

Do 20 kwietnia 2018 roku:

 • biblioteki wypełniają formularz zgłoszeniowy na portalu www.biblioteki.org. Do udziału w programie zakwalifikuje się 50 bibliotek, które zgłoszą się jako pierwsze i zadeklarują chęć przeprowadzenia spotkań i warsztatów do 26 czerwca.

Do 23 kwietnia 2018 roku:

 • organizatorzy ogłaszają listę bibliotek zakwalifikowanych do programu na portalu  www.biblioteki.org oraz przesyłają informację o wynikach na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.

Do 30 kwietnia 2018:

 • organizatorzy wysyłają materiały edukacyjne do 50 bibliotek, które zakwalifikowały się do udziału w programie. Część materiałów zostanie przesłana w formie drukowanej, a część w formie online, do samodzielnego wydrukowania. 

Do 30 czerwca 2018 roku: 

 • biblioteki mają czas na przeprowadzenie przynajmniej jednego spotkania dla młodzieży i dorosłych (Karty Dyskusji) i/lub dla dzieci (scenariusz warsztatu) z  wykorzystaniem otrzymanych materiałów edukacyjnych,
 • przygotowanie i umieszczenie w internecie (np. na stronie www biblioteki lub na jej profilu na portalu społecznościowym Facebook) relacji ze spotkania lub spotkań (w formie opisu ze zdjęciami, filmu lub innych mediów).

Do 13 lipca 2018 roku:

 • biblioteki mają czas na przesłanie za pośrednictwem formularza przekazanego przez organizatorów linku do relacji.

KONTAKT:
Wioleta Hutniczak: wioleta.hutniczak@pah.org.pl 
Małgorzata Dąbrowska: malgorzata.dabrowska@frsi.org.pl
________________________________________
Program  „Globalnie w bibliotekach” jest realizowany przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.