„Globalnie w bibliotekach” - zapraszamy na webinarium

Druga edycja programu „Globalnie w bibliotekach” ma na celu zaangażowanie bibliotek w dyskusję i refleksję nad dwoma światowymi wyzwaniami: problemami głodu i ubóstwa. Październik to miesiąc w którym obchodzimy dwa ważne dni:

• Międzynarodowy Dzień Żywności i Walki z Głodem (16 października),
  • Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem (17 października).

Już niebawem opublikujemy szczegółowe informacje o drugiej edycji programu. Podczas webinarium opowiemy między innymi o:

• tematach przewodnich, którymi będziemy się zajmować w programie,
  • materiałach edukacyjnych, jakie otrzymają uczestniczące w niej biblioteki,
  • zasadach udziału,
  • zobowiązaniach bibliotek,
  • harmonogramie.

Odpowiemy także na wszystkie Wasze pytania związane z programem.

Naszą ekspertką podczas webinarium będzie Wioleta Hutniczak - specjalistka ds. edukacji w Polskiej Akcji Humanitarnej. Wioleta w PAH zajmuje się właśnie edukacją globalną. Projektuje programy edukacyjne dla szkół zaangażowanych w działania PAH, przygotowuje materiały edukacje takie jak: gry, scenariusze warsztatów oraz webinaria skupione wokół edukacji oraz globalnych współzależności. Jest również osobą odpowiedzialną za program „Globalnie w bibliotekach”.

Webinarium będzie prowadzić Katarzyna Morawska - koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się zarejestrować klikając poniższy link:

Na podany w formularzu adres mailowy zostanie wysłane potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do webinarium. W dniu webinarium wystarczy kliknąć link lub zielony przycisk „dołącz” znajdujący się w mailu potwierdzającym rejestrację.

Przed rejestracją prosimy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Serdecznie zapraszamy!