Globalnie w bibliotekach 3 – zapraszamy do udziału w wodnej edycji programu

Wodna edycja programu „Globalnie w bibliotekach” ma na celu zaangażowanie bibliotek w dyskusję i refleksje nad tematem nierównego dostępu do wody pitnej na świecie. Chcemy zachęcić społeczności lokalne do działań w obszarze tematyki wodnej i wspólnego obchodzenia Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca!

Każda biblioteka, która zakwalifikuje się do programu, otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych o tematyce  dotyczącej roli równego dostępu do wody w życiu codziennym oraz przyczyn i skutków jego braku. Materiały dostarczają również inspiracji edukacyjnych kierowanych do osób w różnym wieku (szkolnym i pozaszkolnym).

Pakiet materiałów zawiera:

• plakat edukacyjny,
  • scenariusze warsztatów dla różnych grup wiekowych,
  • grę online i terenową,
  • karty dyskusji, w oparciu o które można zorganizować spotkanie i dyskusje,
  • interaktywne quizy Kahoot.

Pakiet materiałów pozwoli na prowadzenie interaktywnych quizów wodnych na smartfonach, tabletach lub komputerach! Quizy zawierają pytania, filmiki i zdjęcia – na dwóch poziomach trudności. Można w oparciu o nie zorganizować spotkania i warsztaty dla starszych i młodszych.

Dla tych, którzy lubią gry szczególnie polecamy scenariusza Wodnej Gry Terenowej. Pomoże w tym również edukacyjna gra strategiczna „Studnia w Sudanie Południowym”. Nauka poprzez działanie i rozwiązywanie wyzwań to także fantastyczna rozrywka.

Dla miłośników i miłośniczek rozmów szczególnie polecamy nasze najnowsze karty dyskusji do filmów „Woda w szkołach w Somalii”, „Co robię jako promotorka higieny?” oraz „W Syrii potrzeba pomocy”.

ZGŁOŚ SWOJĄ BIBLIOTEKĘ DO 5 MARCA!

Aby zgłosić swoją bibliotekę do trzeciej edycji programu Globalnie w bibliotekach, należy w terminie do 5 marca 2019 r. wypełnić formularz dostępny tutaj:

bit.ly/globalnie-w-bibliotekach3

Do programu zostanie zakwalifikowanych pierwszych 50 bibliotek, które zadeklarują chęć wykorzystania materiałów edukacyjnych i zorganizowania działań na ich podstawie.

Po zapisie otrzymacie pakiet materiałów, które wyśmey do Was pocztą!

WYSYŁAMY POCZTĄ:

• PUBLIKACJE PAH – broszury z kompendium wiedzy o dostępie do wody i wirtualnej wodzie,
  • PLAKAT EDUKACYJNY „Woda i ja”

UDOSTĘPNIAMY MATERIAŁY I SCENARIUSZE DO POBRANIA:

Kontakt:

Wszelkie pytania i wątpliwości związane z przebiegiem programu prosimy kierować do Sabiny Złotorowicz z Polskiej Akcji Humanitarnej na adres: edukacja@pah.org.pl (w tytule maila: program „Globalnie w bibliotekach”) lub telefonicznie: +48 512 305 886.