Dzień Solidarności z Uchodźcami

Między 8 a 15 października - pod hasłem sprzeciwu wobec przemocy dyktowanej rasizmem i nienawiścią, w imię międzynarodowej współpracy i ludzkiej solidarności - ponownie organizowane będą spotkania, akcje społeczne, działania artystyczne, warsztaty, dyskusje, wykłady, wystawy, happeningi, pokazy filmów i koncerty.

W Dniu Solidarności z Uchodźcami może wziąć udział każda instytucja publiczna, prywatna i pozarządowa, a także osoby indywidualne. Do włączenia się w akcję zachęcamy także biblioteki!

Inspiracje, wskazówki i gotowe scenariusze, które pomogą zorganizować wydarzenie w ramach akcji znajdują się na stronie: www.solidarnizuchodzcami.pl

Zachęcamy także do korzystania z materiałów i scenariuszy powstałych w ramach projektów FRSI, w tym zwłaszcza:

Informacje o planowanych działaniach do zamieszczenia na stronie solidarnizuchodzcami.pl/wydarzenia można wysyłać na adres: chlebem.kontakt@gmail.com.