Czerwiec z Grupą InicJaTyWy

Grupa InicJaTyWy to dyrektorki i dyrektorzy bibliotek, którzy od lat organizują spotkania lokalnych grup dyrektorskich. W tym trudnym czasie dalej prowadzą swoje działania, spotykając się online z dyrektorkami i dyrektorami bibliotek ze swojej okolicy, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym i mejlowym. I mówią, że takie środowiskowe wsparcie – zwłaszcza teraz – jest nie do przecenienia! Na spotkaniu grupy dyrektorskiej można przegadać aktualne wyzwania, poznać rozwiązania wprowadzone przez sąsiednią bibliotekę, zdobyć nową wiedzę związaną z procedurami czy zarządzaniem zespołem, a przede wszystkim – zostać wysłuchanym przez osoby, które naprawdę Cię rozumieją.

W czerwcu chcieliśmy o tym opowiedzieć więcej i zachęcić Was do włączenia się w tę dyrektorską sieć. Zrealizowaliśmy cykl webinariów z przedstawicielkami i przedstawicielem Grupy InicJaTyWy:

• 9 czerwca (we wtorek) o 12:00 podczas webinarium pt. „Sieć dyrektorów – daj się wplątać!” Justyna Lytvyn (dyrektorka MBP w Działdowie) oraz Katarzyna Nowicka (dyrektorka BPMiG w Zagórowie) opowiedziały o korzyściach z sieciowania i tworzenia lokalnych grup dyrektorskich (zarówno z perspektywy dyrektorki biblioteki pełniącej zadania biblioteki powiatowej, jak i z perspektywy osoby zarządzającej mniejszą instytucją).

Link do nagrania: https://bit.ly/SiecDyrektorowNagranie.

• 16 czerwca (we wtorek) o 12:00 podczas webinarium pt. „W grupie siła – jak stworzyć, poprowadzić i utrzymać dyrektorską grupę wsparcia” Agnieszka Borkiewicz (dyrektorka BPMiG Jarocin) oraz Katarzyna Roszak (dyrektorka BPG Jaraczewo) opowiedziały o tym, jak założyć dyrektorską grupę wsparcia, prowadzić jej spotkania (także w wersji online) i zadbać o jej trwałość.

Link do nagrania: https://bit.ly/WGrupieSilaNagranie.

• 23 czerwca (we wtorek) o 12:00 podczas webinarium pt. „Nowe wyzwania, nowe szanse – jak kierować dziś biblioteką?” swoim doświadczeniem dzielili się Izabela Bochińska (dyrektorka MBP w Wołominie) oraz Łukasz Krzysztof Załęski (dyrektor BP w Piasecznie). Opowiedzieli o tym, jak funkcjonują teraz ich placówki, jak przenosząc część działań do sieci, nadal budować wokół biblioteki społeczność i jak zarządzać w tym czasie zespołem.

Link do nagrania: https://bit.ly/NoweWyzwaniaNoweSzanseFilm.

Sprawdź, czy w Twojej okolicy działa już grupa dyrektorska – zobacz mapę Grupy InicJaTyWy!

Członkinie i członkowie Grupy InicJaTyWy czekają na Twój kontakt!

Możesz:

• dołączyć do już istniejącej lokalnej grupy dyrektorskiej,
  • otrzymać ich wsparcie przy powoływaniu własnej grupy,
  • skorzystać z ich eksperckiej wiedzy (także w obszarach niezwiązanych z prowadzeniem grup dyrektorskich).

Dane kontaktowe i zakres kompetencji inicjatorek i inicjatorów znajdziesz w wizytówkach na mapie Grupy InicJaTyWy (otwierają się one po kliknięciu w znacznik miejscowości).

Grupa InicJaTyWy działa w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.