Cyfrowy narzędziownik pracownika instytucji kultury – zapraszamy na szkolenie online

W instytucjach kultury coraz częściej goszczą nowe technologie – a w czasach pandemii wręcz niemożliwe jest funkcjonowanie bez nich. Wykorzystanie narzędzi cyfrowych znacznie zwiększa atrakcyjność ofert instytucji kultury dzięki nowoczesnej, angażującej użytkowników formie. Zasoby internetu są niezwykle bogate w darmowe lub częściowo darmowe narzędzia przydatne podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych, upowszechniania zasobów kultury, tworzenia innowacyjnych rozwiązań i projektów, a także pracy zespołowej.

Tak dynamiczne zmiany wiążą się ogromną potrzebą podnoszenia kompetencji przez pracowników. Proponowane szkolenie z zakresu nowych technologii stanowi próbę odpowiedzi na niewielki wycinek tych potrzeb. Podczas jego trwania zostaną  zaprezentowane darmowe narzędzia i aplikacje, które mogą zostać wykorzystanie w różnych obszarach działań pracowników instytucji kultury. Uczestnicy poznają i przetestują wybrane aplikacje oraz wspólnie opracują koncepcję ich wykorzystania w codziennej pracy.

Szkolenie będzie prowadzone metodami aktywnymi zgodnie z metodologią uczenia dorosłych. Obejmuje wprowadzenie, omówienie oraz testowanie aplikacji przydatnych m.in. w:
  • angażowaniu odbiorców wydarzeń kulturalnych,
  • prowadzeniu wydarzeń online – webinariów, warsztatów, spotkań
  • tworzeniem e-materiałów,
  • komunikacji zespołowej,
  • szybkiej korekcie tekstów,

Spotkania są bezpłatne, po zakończeniu uczestnicy otrzymają zaświadczenia w formie elektronicznej na podane adresy e-mail.

Szkolenie stanowi część szerszego projektu pod nazwą “Biblioteka Aplikacji - darmowe narzędzia cyfrowe dla kultury”. W ramach projektu powstaje baza wiedzy dla pracowników sektora kultury chcących wykorzystywać technologie w swoich instytucjach. Głównymi składowymi projektu są :

Podczas spotkań zostanie zaprezentowane działanie i możliwości jakie daje portal Biblioteka Aplikacji.

Rejestracja rozpocznie się 3 sierpnia za pośrednictwem Formularza Google: https://forms.gle/E5URwKdPHENufHR88

Ze względu na praktyczny charakter wydarzenia liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenie w formie online prowadzone będzie na platformie ZOOM w dwóch sesjach po 3 h szkoleniowe (3×45 min) z przerwą.

Prowadząca:

Monika Schmeichel-Zarzeczna - studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Ukończyła Akademię Liderów Kultury prowadzoną przez wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Akademię Animatorów Stowarzyszenia „Klanza” oraz Szkołę Trenerów biznesu Akademii SET. Zawodowo związana z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Zajmuje się prowadzeniem działań wykorzystujących nowe technologie w edukacji, pisaniem projektów oraz wspieraniem rozwoju osób z różnych grup wiekowych. Pracuje zosobami dorosłymi jako trenerka w ogólnopolskich programach tj. “Lekcja:Enter”, “Bardzo Młoda Kultura”, “Biblioteka Online” oraz “Re-Animuj się!”. Członkini i ambasadorka Stowarzyszenia LABiB, ambasadorka EPALE e-platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie, stypendystka Ministra KiDN  z kategorii “zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury”. Realizuje autorski projekt “Biblioteka Aplikacji”, którego celem jest jest ułatwienie pracownikom instytucji kultury, nauki korzystania z narzędzi potrzebnych do działań organizacyjnych, edukacyjnych lub animacyjnych .

.