Biblioteka zdalnie – jak pracować w czasach kryzysu? Zapraszamy na webinarium!

Zarejestruj się już teraz!

Tematy, które poruszymy w trakcie webinarium:

• Zespół biblioteki pracuje zdalnie – w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi komunikować się online?
  • Ogarniamy to, co konieczne – jakie narzędzia pomogą nam usprawnić codzienną pracę w bibliotece?
  • Jak pracować i nie zwariować – planowanie pracy zdalnej tak, aby była bardziej efektywna.
  • Biblioteka przez internet – co możemy zaproponować użytkowniczkom i użytkownikom biblioteki w opcji "zdalnej"?

Osobą prezentującą będzie Agnieszka Koszowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, redaktorka stron internetowych FRSI. Pisze, szkoli, prowadzi webinaria, media społecznościowe, wspiera realizację projektów międzynarodowych, e-learningowych oraz popularyzujących naukę programowania. Od początku swojej drogi zawodowej związana jest z bibliotekami - jako bibliotekarka, instruktorka i koordynatorka projektów digitalizacyjnych. Interesuje się obszarami działań bibliotek łączącymi w sobie aktywność społeczną, nieformalną edukację, kreatywność i nowe technologie. Pasjonuje ją fotografia cyfrowa. Najchętniej fotografuje biblioteki (budynki, przestrzenie, działania) w różnych miejscach świata.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Po spotkaniu nagranie webinarium zamieścimy na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).

Webinarium realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.