Biblioteka twórców! Więcej niż kongres (REKRUTACJA STARTUJE 24 PAŹDZIERNIKA!)

Twórz! W bibliotece, dla biblioteki, razem z biblioteką.

Bo biblioteka jest przyjazna twórcom wszelakim. Są to i sami bibliotekarze (w końcu to oni tworzą ofertę biblioteki!), i osoby, które dzielą się tu swoimi pasjami i talentami, jak autorzy, podróżniczki, fotografowie czy mistrzynie rękodzieła. Jak również ci, którzy potrafią stworzyć coś z niczego, przetwarzać stare na nowe albo twórczo rozwijać coraz to nowsze pomysły. Ci, którzy tworzą (lokalną) historię oraz ci, którzy tworzą linijki kodu html, programują roboty i drukują w 3D.

Spotykamy się ponownie w Fabryce Sztuki w Łodzi. Szykujemy jak zwykle ciekawe warsztaty, prelekcje, grywalizację i sesje niekonferencji oraz mnóstwo aktywności w kuluarach (będzie tu można m.in. wypróbować drukarki 3D, sprawdzić, jak nowe technologie pomagają w uczeniu się najmłodszym, przekonać się, jak może działać biblioteczny makerspace).

Zachęcamy do śledzenia stron biblioteki.org i www.kongresbibliotek.org oraz wydarzenia "Biblioteka twórców. Więcej niż kongres" na Facebooku. Będziemy tam informować o wszelkich ważnych kwestiach związanych z kongresem, także o rekrutacji (którą planujemy przeprowadzić w październiku).

Do zobaczenia!
Zespół Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

UWAGA! REKRUTACJĘ NA KONGRES URUCHOMIMY 24 PAŹDZIERNIKA!

Ogólnopolski kongres bibliotek: „Biblioteka twórców” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.