Biblioteka na wakacjach - nowy miesiąc tematyczny na labib.pl

W tym miesiącu również przygotowaliśmy dla Was 2 webinaria.

  • Pierwsze z nich pt: Szukanie i czytanie książek w plenerze - czyli akcje, happeningi i pikniki w przestrzeni publicznej odbędzie się już 15 lipca o godz. 11.00 a poprowadzi je Anna Wysocka z Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Biblioteka w plenerze może wiele zaoferować czytelnikom. Pikniki, festiwale, akcje,happeningi, bookcrossing – to pomysły na przyciągnięcie odbiorców. Podczas webinarium dowiecie się jak zorganizować ciekawe akcje i co zaplanować na pikniki.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając link: https://frsi.clickmeeting.pl/labib-pl-szukanie-i-czytanie-ksiazek-w-plenerze/register

  • Na drugie spotkanie pt: A może, by tak w miasto? Jak działania na zewnątrz biblioteki mogą przysporzyć czytelników w środku zapraszamy 27 lipca o godz. 11.00. Poprowadzi je Karol Baranowski z PBW w Krakowie. Webinarium dotyczyć będzie tematu działań promujących bibliotekę w przestrzeni miejskiej, wiejskiej, mieszanej. Podczas spotkania zastanowimy się, czy gry miejskie, festiwale, happeningi, koncerty, questy mogą przełożyć się na wzrost czytelnictwa.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając link: https://frsi.clickmeeting.pl/labib-pl-a-moze-by-tak-w-miasto-/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Artykuły ekspertów, które pojawią się na portalu labib.pl będą inspirować i podsuwać pomysły na ciekawe działania, które można prowadzić poza fizyczną przestrzenią bibliotek.

Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com.

Eksperci miesiąca:

  • Karol Baranowski
  • Natalia Gromow
  • Anna Wysocka
  • Monika Schmeichel-Zarzeczna
  • Paweł Dobrzelecki

Ale przede wszystkim po raz kolejny zapraszamy do podzielenia się za pośrednictwem portalu www.labib.pl Waszymi działaniami bibliotecznymi lub pomysłami na nie!

Do zobaczenia na www.labib.pl oraz na https://www.facebook.com/stowarzyszenielabib