Biblioteka dobrze zaprojektowana, czyli blog, społeczność i webinaria o architekturze bibliotek

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga (http://www.bibliotekadobrzezaprojektowana.pl/), a także do przyłączenia się do grupy na Facebooku o tym samym tytule (https://www.facebook.com/groups/190009511493282/). Są to miejsca, w których można znaleźć inspiracje, porady, linki do ciekawych artykułów i zdjęcia dobrze zaprojektowanych bibliotek z całego świata. Można też zadawać pytania, dyskutować i szukać dobrych rozwiązań architektonicznych dla Waszych bibliotek. 

Blog „Biblioteka dobrze zaprojektowana” oraz grupa na Facebooku prowadzone są przez Dimpact - spółkę utworzoną przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w celu wspierania statutowych działań fundacji.

O tym, jak lepiej zaprojektować Waszą bibliotekę, będziemy opowiadać podczas cyklu webinariów, z których pierwsze odbędzie się 10 maja 2017 o godz.9.00. Nasza prezentacja będzie w głównej mierze efektem dwóch wizyt studyjnych, podczas których odwiedziliśmy biblioteki w Danii i Norwegii. Skandynawski design - znany ze swej prostoty i użyteczności, jest oczywiście obecny również w bibliotekach.

Podczas webinarium skoncentrujemy się na tym, co nas zaskoczyło i zainspirowało w podejściu do projektowania bibliotek i w organizacji ich przestrzeni. Pokażemy również, w jaki - stosunkowo niewymagający organizacyjnie i finansowo - sposób dokonać zmian w Waszych bibliotekach.

Aby zarejestrować się na webinarium, należy kliknąć w link: 

https://dimpact.clickmeeting.pl/design-bibliotek/register

Przed webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi

Serdecznie zapraszamy!