"Bibliolaboratorium - od pomysłu do realizacji" - nagranie webinarium

Na naszym webinarium opowiadaliśmy o tym, jak stworzyć biblioteczne domowe laboratorium, w którym można przeprowadzać proste, bezpieczne, angażujące doświadczenia, w tym:

• jak przygotować biblioteczne domowe laboratorium na przykładzie projektu "Bibliolaboratorium" "Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej,
  • skąd brać pomysły na eksperymenty?
  • jak dobrze zaplanować pracę bibliotecznego laboratorium?
  • jak zorganizować biblioteczne studio nagrań?

Naszą ekspertką była Elżbieta Staroń - bibliotekarka, kierownik Oddziału dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Entuzjastka nieszablonowych zajęć bibliotecznych, współautorka "Magla Książkowego" - vloga bibliotecznego, na którym można znaleźć recenzje książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mama dwóch córek, dzięki którym różne pomysły na ciekawe zajęcia same wskakują jej do głowy.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska – redaktorka portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 52 min):

Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.