BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece – uruchamiamy nową akcję i zapraszamy na webinarium!

Jest to pierwsze z cyklu 3 webinariów realizowanych w ramach akcji dla bibliotek, które chcą poszerzyć swoją ofertę dla dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie nowych form działań wokół komiksów i gier planszowych.

Gościem specjalnym na webinarium będzie Tomasz Kołodziejczak – pisarz, scenarzysta, wydawca i promotor kultury. Podczas webinarium przedstawimy szczegóły udziału w akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” (w tym o konkursie, do którego zaprosimy biblioteki publiczne i szkolne), ale przede wszystkim opowiemy o komiksach dla dzieci i nie tylko.

W ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”:
  • odbędą się 3 webinaria z zaproszonymi gośćmi, którzy opowiedzą o możliwościach wykorzystania komiksów i gier w działaniach biblioteki dla dzieci i młodzieży,
  • zaprosimy 100 bibliotek do udziału w konkursie, w którym każda przyjęta biblioteka otrzyma pakiet materiałów od wydawnictwa Story House Egmont, a kilka wygra dodatkowe atrakcyjne nagrody,
  • udostępnimy 2 scenariusze zajęć dla dzieci i młodzieży w oparciu o gry i komiksy.
Jeśli Twoja biblioteka:
  • szuka pomysłów na przyciągnięcie do siebie dzieci i młodzieży,
  • chce rozszerzyć swoją ofertę o działania z wykorzystaniem komiksów i gier planszowych,
  • jest gotowa zorganizować dla młodych użytkowników dodatkowe zajęcia,

zapraszamy Cię do udziału w webinarium inaugurującym akcję „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”!  Webinarium, którego gościem będzie Tomasz Kołodziejczak, odbędzie się 29 września 2021 r. o godz. 10.00.

Tomasz Kołodziejczak – pisarz, scenarzysta, wydawca, promotor kultury. Debiutował w 1985 roku, od tego czasu opublikował kilka powieści i kilkadziesiąt opowiadań (w 2021 ukazał się zbiór jego opowiadań SF „Skaza na niebie”). Tworzył też gry planszowe i komputerowe oraz teksty publicystyczne. Wielokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, zdobył ją za powieść „Kolory sztandarów”. Jest też laureatem innych wyróżnień za działalność wydawniczą i promotorską (m.in. Śląkfy oraz nagród im. Papcia Chmiela i im. Janusza Christy z działania na rzecz komiksu w Polsce). W roku 2010 otrzymał odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 r. za zasługi na rzecz rozwoju kultury i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski został uhonorowany medalem Złoty Krzyż Zasługi. Jego proza była tłumaczone na angielski, czeski, litewski, rosyjski, ukraiński.

Od 1995 roku jest związany zawodowo z wydawnictwem Egmont Polska, w którym m.in. kieruje imprintem „Klub Świata Komiksu”, wydającym najpopularniejsze światowe komiksy. Pisał też scenariusze komiksowe dla znanych polskich twórców: Zbigniewa Kasprzaka, Krzysztofa Kopcia, Mateusza Skutnika, Przemysława Truścińskiego, ma na koncie także krótkie scenariusze komiksów o Wujku Sknerusie (Disney) i o Batmanie (DC). Grywa w planszówki i koszykówkę, czyta za dużo. Mieszka w Warszawie z żoną Joanną. Ma dwie córki, Olę i Alę.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając w link: https://frsi.clickmeeting.com/komiksy-dla-dzieci-i-nie-tylko-/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Zapraszamy!